JıvoChat nedir? Detaylı bilgilerE-ticaret alanında satışlarınızı artırmanın yollarından birisi olan JivoChat,  2012'den bu yana iletişim çözümleri geliştiren bir canlı destek sistemi olarak bilinir. 250 binden fazla aktif kullanıcısı ve 200 çalışandan oluşan uluslararası ekibiyle segmentin en hızlı büyüyen firmasıdır. Türkiye'de ise Eylül 2017'de aktif olmaya başlamıştır.

JivoChat Bize Ne Vaat Eder?

Müşteri Akışındaki Artış

Çağımızda insanlar aramaktansa yazışmayı tercih ediyor. Telefonu kullanmamayı tercih eden birçok müşteri için sohbet, psikolojik olarak daha kolay ve daha keyifli bir iletişim şeklidir. Ayrıca “akıllı tetikleyiciler” sayesinde şüphesi olan ziyaretçiler sohbete davet edilerek müşteriler haline getirilebilecek.

Artan Müşteri Hizmeti Kalitesi 

Canlı sohbetle entegre müşteri hizmetleri, hizmet kalitesiyle ilgilenen şirketler için bir standart haline geliyor. Sohbet yoluyla hizmet veren şirketler müşterilerine daha yakınlaşıyor ve onlar bu çabayı kesinlikle hatırlayacaklar. Sitenizdeki ortalama dönüşümlerde bir artış fark edeceksiniz. 

Çalışan Üretkenliğinde Artış

Telefonda konuşmaya kıyasla, sohbette çalışanlarınız aynı anda daha fazla potansiyel müşteriye kaliteden ödün vermeden hizmet verebilir. Bu, satışlarda ve kârda artışa yol açar. Dilerseniz telefonunuzu da entegre ederek, tek uygulamadan tüm iletişim kanallarına kolayca destek verebileceksiniz.Bazı Kullanışlı Özellikleri

Ekibinizi Kolayca Yönetin ve Denetleyin 

Yönetici olarak çalışanlarınızın mesai saatlerini ve rollerini belirleyebilirsiniz. Raporlar sayesinde, çalışanların çalışma saatlerini, müşterilere yanıt verme süresini ve müşteri puanlamalarını kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, haftalık bazda performans karşılaştırması yapabilir, ekibinizi ne yönde motive etmeniz gerektiğini kolayca çıkarabilirsiniz.

Taslak Cevaplarla Hızlı ve Tutarlı İletişim 

Temsilciler, sık sorulan soruları tek bir tıklama ile yanıtlayabilir. Bu, yanıt süresini önemli ölçüde azaltır ve aynı mesajı tekrar tekrar yazma ihtiyacını ortadan kaldırır.

İşaretleyici İle Ziyaretçinizi Yönlendirin

İşaretleyici, müşterinin sitede aradığını bulamaması durumunda temsilcinin müşteriye web sitesinin belirli bir bölümünü öne çıkarmasına yardımcı olur. İşaretleyici, müşterilerinizin web sitenizde kaybolmamasına yardımcı olur. 

Akıllı Tetikleyicilerle Dönüşümünüzü Artırın 

Tetikleyici mesajları, sitenizdeki etkileşimleri ve dönüşümleri üç katına çıkarır. Her sayfada ve farklı zamanlarda farklı mesajlar ayarlamak mümkündür. Örneğin, "Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?" ana sayfada ve başka bir sayfada "Baktığınız ürünle ilgili size daha fazla bilgi verebilirim." gibi mesajlar etkileşimi artıracaktır.

Müşterilerinize Her Zaman Ulaşılabilir Olun 

Masaüstü ve web uygulamamızın yanı sıra, IOS ve Android telefonlar için uygulamamız ile, müşterilerinizin sohbetlerine her zaman hem telefonda hem de tablette cevap vermenizi sağlar.

Ziyaretçi mesajlarını gönderilmeden önce görüntüleyin

 Temsilci, ziyaretçi mesajını göndermeden önce onların ne yazdığını anlık olarak görebilir. Bu, temsilci yanıt süresini azaltmaya ve personel üretkenliğini artırmaya yardımcı olur.

Gün İçinde Yapmanız Gereken Tüm Görevleri Hatırlayın 

Hatırlatma özelliği artık bir müşteriye e-posta göndermeyi veya telefon görüşmesi yapmayı unutmanıza izin vermiyor. Jivo, sizin ve ekibinizin sizinle iletişime geçtikten sonra ziyaretçileri bir kenara bırakmanıza izin vermez. Hem kendiniz hem de ekibiniz için hatırlatıcılar bırakın ve bunları takip etmeyi planlayın. 

Potansiyel Müşterileri Kaçırmayın, Takip Edin

 Dünyanın en büyük CRM'leri ve e-posta pazarlama araçlarıyla kolayca entegre çalışın, işletmenizle iletişime geçen tüm potansiyel müşterileri yeniden kullanın ve sizinle olan deneyimlerini çok daha unutulmaz kılın. Oluşturulan potansiyel müşteriler listenizi her zaman elinizin altında bulundurun. 

Müşterilerle Ekip Olarak Çalışmanın Zamanı Geldi 

"Müşteri" veya "Potansiyel müşteri" gibi durumları kullanarak yapılan görüşmeleri bölümlere ayırın ve ekibinizdeki herkesin o ziyaretçinin kim olduğunu daha iyi anlayabilmesi ve aynı zamanda ilgili ziyaretçiyi sorumlu temsilciye devredebilmesi için onları iyi bilgilendirin.

Her temsilcinin Çalışma Saatlerini Ayarlayın 

İş saatlerini ayarlama özelliği, her temsilcinin JivoChat uygulamasında çevrimiçi olması gereken saatleri girmenize olanak tanır. Her temsilciye iş günü sona erdiğinde uygulama içinde bildirimde bulunulacak, böylece görüşmeler gün bitmeden bitecek.

Ekibinizi Gruplara Ayırın ve Dayanışma Sağlayın 

Gruplar özelliği, ekibin uygulama içerisinde kişiler arası ilişki kurmasına olanak tanır. Ekibiniz JivoChat uygulamasından ekip içi iletişimi de sağlayacak, bu sayede gün içinde uygulamalar arası geçiş yapmak gerekmeyecek. Özel bahsetme, GIF gönderme ve bire bir sohbetler yapmaya da izin verilmektedir.

Sıcakkanlı Bir Destek Sağlayın 

Ziyaretçileriniz ile etkileşimde bulunmak her zaman faydalıdır, özellikle de zaten müşteriniz ise. Tek bir tıklama ile sohbet penceresinden çıkmadan animasyonlu görüntüler (GIFler) göndererek samimiyeti perçinleyebilirsiniz. Müşterinizle ilişkinizi canlandırın ve daha çekici olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

JivoChat nedir? Detaylı bilgiler

TARLATANLI OMUZ ISIKTILI ABİYE

BU SEZONDA DA EN SIK OLMAK İSTEYEN BAYANLARIN TERCİHİ OLUCAZ TAFTA KUMAŞ ETEK UCU TARLATANLI OMUZ ISIKTILI ABİYE  İnstagram  Aylina Abiye AB...